Kas oled vahel mõelnud, et Eesti turg kipub väikeseks jääma ja unistanud oma brändi või veebipoega suurematele turgudele sisenemisest? Võib-olla oled selle eesmärgi elluviimiseks proovinud tasulisi reklaamivõimalusi, nagu näiteks Facebook või GoogleAds, kuid tulemused pole päris rõõmustavad. Või kui kõik justkui ongi täitsa hästi, tahaksid siiski paremini, rohkem, efektiivsemalt…
Kui jah, siis ehk annab ühe väikese Eesti triiksärgibrändi, Ella Hopfeldt’i edulugu SEO-ga Sulle mõned uued ideed ja näpunäited edasiseks.
Selgituseks
SEO töö ei ole tänasel päeval enam kaugeltki see, mis ta oli veel vaid mõned aastad tagasi. Ammu ei piisa edu saavutamiseks suurtel turgudel sellest, et nn. klassikalised SEO-tööd (meta-pealkirjad, -kirjeldused, märksõnad tekstis ja pealkirjades) on veebilehel tehtud.
Parimal juhul on need tööd EELDUSEKS, et Google lehte üldse tõsiselt võtaks. Suure konkurentsiga turgudel, nagu seda Ameerika vaieldamatult on, on otsingutulemustes kõrgetele kohtadele jõudmiseks tarvis aga palju enamat!
Ella Hopfeldti edulugu ei räägi seega sellest, kuidas kirjutati meta-pealkirju. See on lugu loovusest ja leidlikkusest, mis väikesele brändile suures Ameerikas edu tõid.
Eesmärk
Ella Hopfeldti peamine eesmärk oli jõuda Google otsingumootoris Ameerikas ja Saksamaal otsingutulemuste tippu, et seeläbi suurendada veebipoe külastatavust ja müüki.
Selle üsna üldsõnalise eesmärgi täpsustamiseks seadsime konkreetsed alam-eesmärgid:
- Selgitada välja perspektiivikad märksõnafraasid, millega tööd alustada;
- Vaadata üle ja parandada märksõnafraasidega seotud maandumislehed. Vajadusel luua uued.
- Suurendada veebilehe autoriteetsust (DA) Google’i silmis.
- Saada maandumislehtedele kõrge autoriteediga veebilehtedelt sissetulevaid linke.
Tegevused
I Perspektiivikate märksõnade ja märksõnafraaside väljaselgitamine
Kõik märksõnad ja märksõnafraasid pole võrdsed. Inglise keeles on konkurents ühesõnalistele märksõnadele (nagu näiteks „triiksärk“) enamasti ülikõrge ja edu saavutamine selle võrra raskem.
Paremad on võimalused mitmest sõnast koosnevate märksõnafraaside puhul (nagu näiteks „valge triiksärk naistele“), mis iseenesest kirjeldavadki tooteid täpsemalt ja toovad lehele kvaliteetsemat liiklust.
Märksõnu ja märksõnafraase võib igas valdkonnas välja mõelda tuhandeid. Kuna kõigega korraga pole tavaliselt ei rahaliselt ega ajaliselt võimalik tegelda, siis on oluline välja sõeluda sellised fraasid, kus igakuine otsingumaht on piisav, aga konkurents pole väga tihe.
Ella Hopfeldt’i puhul valisime alustuseks välja kümmekond märksõnafraasi, millega tööd alustada.
II Märksõnafraasidega seotud maandumislehtede loomine
Maandumisleht võib olla igasugust tüüpi leht – blogiartikkel, tooteleht, kategoorialeht, vmt. Aga mis leht see ka poleks, üks on kindel – kui puudub sisu, siis kõrget positsiooni otsingumootoris ei saavuta. Teisisõnu, mida pole, seda pole Google’l võimalik hinnata.
Sisust on tänaseks saanud Google’i jaoks kõige olulisem näitaja ning otsingumootori võimekus eristada head sisu halvast ja kasulikku sisu mittekasulikust paraneb pea iga päevaga.
Google’i eesmärk on anda kõige kõrgemad positsioonid neile lehekülgedele, mis:
- vastavad kõige paremini otsingu eesmärgile,
- vastavad suurima tõenäosusega otsija kõikidele teemaga seotud küsimustele ja
- on kergesti loetavad ja arusaadavad.
Ella Hopfeldti jaoks väljavalitud märksõnafraaside puhul oli osaliselt vaja luua uued maandumislehed ja osaliselt korrigeerida olemasolevaid.
Maandumislehtede puhul pöörasime kõige suuremat tähelepanu tekstidele. Meie eesmärk oli luua inglis- ja saksakeelsed tekstid, mis:
- Käsitleksid teemat võimalikult põhjalikult. Enamike märksõnafraaside puhul tähendas see vähemalt 800 sõna teksti, paljudel juhtudele rohkem.
- Sisaldaksid märksõnafraase, märksõnafraaside sünonüüme ja seotud väljendeid.
- Oleksid kergesti loetavad, mis muuhulgas tähendab, et tekst on sujuv, laused pole väga pikad ja kasutatud on piisavalt alampealkirju.
III Veebilehe autoriteetsuse suurendamine ja sissetulevate linkide loomine
Veebilehe autoriteetsus (DA – Domain Authority) Google’i silmis on seotud eelkõige nende lehtede arvuga, mis antud lehele lingivad. Jutt käib eelkõige väljastpoolt tulevatest linkidest, kuigi ka veebilehe sisemiste linkide olulisust ei tohiks alahinnata.
Domeeni autoriteetsus on oluline sellepärast, et Google’l on kombeks eelistada otsingutulemustes kõrgema autoriteediga veebilehekülgesid – see on põhjus, miks näiteks Amazon.com ja ebay.com leheküljed alati otsingutulemustes esimeste seas figureerivad. Jah, neid on võimalik edestada ka madalama autoriteediga lehtedel, kuid kõrgem autoriteet teeb elu kõvasti lihtsamaks.
Mida rohkem tuleb veebileheküljele väljastpoolt linke, seda kõrgemalt ka Google lehekülge hindab. Iga link on justkui tunnistus sellest, et tegemist on väärtusliku leheküljega, mis sisaldab kasulikku infot.
Ella Hopfeldtile hankisime sissetulevaid linke peamiselt külalisartiklite kirjutamise teel erinevatesse blogidesse.
Tulemus
6 kuuga saavutas üks maandumislehtedest väljavalitud märksõnafraasi ja mitme seotud väljendiga USA otsingutulemustes esikoha.
Kõik väljavalitud märksõnafraasid jõudsid esikümnesse.
See tähendas Ella Hopfeldti jaoks rohkelt külastusi, uusi kliente ja tellimusi.
Kui varasemalt oli brändi ainuke turg Eesti, siis tänaseks on Ameerika, Inglismaa ja Saksamaa peamised kohad, kuhu triiksärke saadetakse.
Kokkuvõte
SEO abil on suurtele turgudele võimalik siseneda kõikidel ettevõtetel ja seda suhteliselt kuluefektiivselt. Jah, tulemuste saavutamine võtab veidi aega, kuid kui need kord juba saabuvad, siis tasub investeering end mitmekordselt ära.
Aga miks SEO ja mitte GoogleAds? Sest GoogleAds on kulu, SEO aga investeering, mis pikemas perspektiivis turunduskuludelt kõvasti kokku hoida võimaldab.
Meie SEO Citys oleme keskendunud nende Eesti ettevõtete abistamisele, kes soovivad SEO-alast abi välisturgudele sisenemisel. Oleme oma teenuse üles ehitanud selliselt, et see oleks ka väiksemate ettevõtete jaoks jõukohane.
Kui teema tundub sulle huvipakkuv, siis võta meiega ühendust!