SEO City Logo
seo veebitekstid

3 põhjust, miks Sinu veebileht vajab häid tekste

Näide elust: sa külastad veebilehte ja satud huvitava toote peale. Veebipoe disain on lummav, kasutajasõbralikkus tipptasemel, aga sisu kuivem kui kesksuvine Sahara. Ostuni sa ei jõuagi, sest oled enne suurest igavusest magama jäänud.

Miskipärast on laialt levinud arusaam, et veebilehe disaini ja kasutajasõbralikkusse tuleb investeerida, aga sisu saab iga kirjaoskaja ise ka kuidagimoodi kokku klopsitud.

Ometigi ei peaks veebitekste alahindama, sest neil on täita mitte üks, vaid mitu olulist rolli.

Veebitekstide SEO Aspekt

Internetiäris ei ületa otsingumootorite lemmiklapseks olemist miski.

Kvaliteetne sisu on Google otsingumootori ränkingukriteeriumitest üks olulisemaid. Mis on ka loogiline, sest Google lähtub märksõnadest ja kui pole ei teksti ega sõnu, pole tal ka millestki lähtuda.

Lisaks, mida pikem (ja põhjalikum) on tekst, seda rohkem leidub selles suure tõenäosusega märksõnaga seotud fraase ja kontekstuaalselt seotud väljendeid, mis aitavad otsingumootoritel sisust aru saada, seda konkureerivata lehekülgede sisuga võrrelda ja lõppkokkuvõttes sellele omapoolne hinnang anda.

Mida parem on tekst (ja tingimusel, et ka ülejäänud SEO-näitajad on enam-vähem tasemel), seda kõrgema positsiooni lehekülg otsingumootoris saavutab. 

Müügiaspekt

SEO-d ei tehta enamasti SEO pärast. Oma märksõnad otsingutulemustes kõrgetele kohtadele saada on uhke küll, aga klikid pole kuigi palju väärt, kui need ostudeni (või muude soovitud tegevusteni) ei vii. Seega on tekstil nüüd järgmine roll – tekitada külalistes tunne, et nad tahavad mingit toodet või teenust osta.

Ma olen vahel kuulnud inimesi ütlevat: „see asi on nii hea, et müüb ennast ise!“

Jah, võib-olla mõni asi ongi nii hea (hetkel ei tule ühtegi pähe, kuid ju on), aga valdav enamus teenustest ja toodetest ennast paraku ise ei müü. Siinkohal tulevadki piltide ja videote kõrval mängu veebitekstid, millel on veebilehel müügiesindaja roll. See roll pole aga sugugi lihtne.

Inimesed on huvitavad tegelased. Nad loevad teksti ja koguvad toote või teenuse kohta infot, aga faktidega võrdselt tähtis on tunne, mida sõnad neis tekitavad. Veenmiskunsti meisterlik kasutamine veebitekstides on tee potentsiaalsete klientide südamesse.

Usaldusväärsuse aspekt

Kirja- ja grammatikavead muudavad kasutuks isegi sisu poolest meistriklassi kuuluvad tekstid. 74% veebikülastajatest pööravad tähelepanu õigekirjale ning grammatikale ning 59% pigem ei tee tehinguid lehel, mille tekst on vigane (25 Fascinating Copywriting Statistics in 2023). 

Küsimus on usaldusväärsuses. Viletsalt kirjutatud tekst seab kahtluse alla kogu ettevõtmise professionaalsuses, sest kui juba tekstikirjutamisel ollakse lohakas, siis pole potentsiaalsel kliendil ühtegi põhjust arvata, et muus osas on kõik suurepärane.

Kas Sinu veebitekstid on oma ülesannete kõrgusel?

Kui sinu veebilehekülg ei ole Google otsinguga leitav, kui suurem osa külastajatest ei näita üles mingit huvi sinu ettevõtmise vastu või kui sulle endale tundub, et veebitekstid sinu lehel pole kuigi geniaalsed, tasub kutsuda appi professionaalne copywriter.  

Näiteks meie juurest, SEO City’st.

Mida see Sulle annab?

  • Parem positsioon Google otsingumootoris. Kirjutame õige pikkusega ja märksõnadele optimeeritud tekste, tänu millele jõuab Sinu veebilehekülg otsingutulemuste hulgas kõrgemale kohale. Kõrgem koht tähendab rohkem külastajaid ja rohkem oste.
  • Paremad müügitulemused. Veenvad müügitekstid annavad paremaid müügitulemusi, sest need tekitavad usaldust ja eemaldavad potentsiaalse kliendi kahtlused juba eos. Külastajad ju tegelikult tulevad su lehele mingi mure või sooviga, millele nad otsivad lahendust. Veebiteksti ülesanne on panna nad uskuma, et sinu poolt pakutu on täpselt see, mida nad vajavad!
  • Parem imago. Külastajad teevad sinu brändi kohta järeldused veebilehe väljanägemise ja seal leiduva teksti põhjal. Hea stiil, selgelt väljendatud mõtted ning inimkeeles kirjutatud veebitekstid tekitavad külastajates usaldust nii sinu brändi kui ka sinu toodete ning teenuste vastu.

Kes ma olen?

Mulle meeldib kirjutada, aga mitte lihtsalt kirjutamise pärast. Sõnadega võib saavutada nii palju – tekitada huvi, köita, veenda… Just kirjutamise taga peituv müügipsühholoogia on see, mis mind kõige rohkem võlub.

Ükski veebitekst ei peaks olema pelgalt kohatäide, vaid tööriist, mille abil lugejaid mõjutada ja tegudele motiveerida.

Merit Lõokene SEO City veebitekstid
Merit Lõokene, SEO City

Miks meie koostöö võiks sulle kasulik olla?

  • Sa näed selgeid tulemusi. Olen oma töös tulemustele orienteeritud ja mulle meeldib teada, kas ja kui palju minu kirjutatud tekstid sulle kasu toovad. Olgu eesmärgiks siis kas veebilehe külastuste kasv või ostude arvu suurenemine, lihvin tekste, kuni eesmärk on saavutatud.
  • Sinu veebitekstid on kirjutatud lähtudes tõestatud müügipõhimõtetest ja kooskõlas SEO nõuetega.
  • Sinu koostööpartneriks on copywriter, kes mõtleb kaasa ja annab vajadusel ka strateegilist nõu.

 

VÕTA ÜHENDUST!

Facebook
LinkedIn

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin